19.03.2017 r. - III Niedziela Wielkiego Postu

19.03.2017 r. - III Niedziela Wielkiego Postu

1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 15:00.       Po Gorzkich Żalach Msza św.
2. Ofiary, które składamy w kościele przeznaczone są na remont kościoła św. Krzyża.
3. W czasie Wielkiego Postu tradycyjnie składamy Daninę diecezjalną. Składamy tę ofiarę w kopertach, które są wyłożone na stoliku z gazetami.
4. Od kilku lat praktykujemy stały post i modlitwę (oprócz niedziel i uroczystości) w intencji osób uzależnionych.
5. W poniedziałek w liturgii uroczystość św. Józefa, Oblubieńca N. M. Panny.
6. Spotkanie Grupy Modlitewnej O. Rafała Chylińskiego - we wtorek o 19:30.
7. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę o 18:30.
8. Spotkanie Parafialnego Zespołu „Caritas” - w środę po Mszy św. wieczornej.
9. Nabożeństwo do Naszej Pani Bukowskiej w czwartek po Mszy św. rannej i przed Mszą św. wieczorną.
10. Droga Krzyżowa: w piątek  o 16:30 dla dzieci,  po Mszy św. wieczornej  -dla wszystkich.      W Szewcach o 17:00.
11. Zapraszamy na katechezę i adorację w piątek o 20:00.
12. Sakrament chrztu św. udzielać będziemy w sobotę 25-go na Mszy św. o 18:30. Przygotowanie dla rodziców i chrzestnych w piątek po Mszy św. wieczornej, na salce.
13. Chłopców, którzy chcą zostać ministrantami proszę o kontakt z ks. Stanisławem.
14. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. „Dzień Świętości Życia”Msze św. o 7:00, 7:30 i 18:30. Podczas Mszy św. o 18:30 będzie przyjęcie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.    Zachęcamy gorąco do włączenia się w to dzieło.  Jest  to także 25 rocznica święceń biskupich ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.
15. Zapraszamy na Spektakl „Tango z Jezusem” - w sobotę 25-go, na godz. 19:45, w naszej Farze.
16. Polecamy prasę katolicką:  Przewodnik Katolicki, Niedziela, Gość Niedzielny, „Od Słowa do życia” - na marzec (do nabycia w zakrystii).
17. Pożegnaliśmy:  +Teodora GRZEGORCZYKA z Wilkowa, +Andrzeja WABERSKIEGO z os. Przyjaźni 4.  Wieczny odpoczynek...
18. Zapraszamy do udziału w akcji "Woreczek  ryżu" - łączy ona trzy uczynki, do których jesteśmy szczególnie zachęcani w czasie Wielkiego Postu: modlitwa, post, jałmużna. W każda niedzielę młodzież z wolontariatu i Szkolnych Kół Caritas rozprowadza po Mszach Świętych woreczki z ryżem. Woreczek kupujemy (jałmużna - na budowę szkoły w Kibeho w Rwandzie), staramy się przez jeden wybrany dzień żywić tylko tym ryżem (post), dołączamy do tego modlitwę w tym dniu w tej intencji. Szczegóły akcji na plakatach przy wejściu do kościoła.
19. Poradnia Małżeńska czynna będzie w naszej parafii - w czwartek o 18:00, na salce.
20. Od przyszłej niedzieli Akcja Katolicka rozprowadzać będzie po Mszach św. kartki świąteczne i paschaliki, na  salce wikariatu.