05.03.2017 r. - I Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
05.03.2017 r. - I Niedziela Wielkiego Postu

 

1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 15:00. Kazania głosić będzie ks. Artur Wojczyński wikariusz ze Stęszewa. Po Gorzkich Żalach Msza św.
2. W czasie Wielkiego Postu tradycyjnie składamy Daninę diecezjalną. Jest to ofiara na utrzymanie Katedry Poznańskiej, Muzeum, Archiwum oraz Seminarium Duchownego. Składamy tę ofiarę w kopertach, które są wyłożone na stoliku z gazetami.
3. Od kilku lat praktykujemy stały post i modlitwę (oprócz niedziel i uroczystości) w intencji osób uzależnionych. Jest to ofiara dla osób, które chcą się wyzwolić z nałogu. Gorąco zachęcamy do  podjęcia jednego dnia takiego dyżuru postu ścisłego
4. Rekolekcje dla szkół podstawowych rozpoczną się w środę 8-go marca. Trwać będą do piątku 10 -go.  Szczegółowy program uczniowie otrzymają w szkole.
5. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania ma spotkania:
- klasy TRZECIE - w małych grupach - informacja w gablocie i na stronie internetowej.
- klasy DRUGIE spotkanie w grupach wg porządku:
 - klasy II a i b - poniedziałek, godz. 17:00
 - klasy II c i d i młodzież spoza gimnazjum w Buku - wtorek, godz. 17:00  
 - klasy II e i f - środa, godz. 17:00. informacja również na stronie parafialnej w zakładce bierzmowani i w gablocie.
6. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę o 18:30.
7. Spotkanie Akcji Katolickiej- w środę po Mszy św. wieczornej.
8. Nabożeństwo do Naszej Pani Bukowskiej w czwartek po Mszy św. rannej i przed Mszą św. wieczorną.
9. W piątek -Droga Krzyżowa: o 16:30 dla dzieci, o 18:00 dla wszystkich.
W Szewcach o 17:00.
10. W piątek 10 dzień miesiąca- Nowenna przed uroczystością koronacji Naszej Pani Bukowskiej.  Zapraszamy na śpiew Godzinek o godz. 7:10,  wieczorem o 17:30 -na modlitwę, przedstawienie, Drogę Krzyżową i Mszę św. o 18:30. Po Mszy św. zapraszamy na procesję ulicami miasta: z Fary ul. Mury, ul. Ratuszową,                 pl. Przemysława, ul. Garncarską, ul. Wielkowiejską, ul. Słoneczną, ul. Smugi,         ul. Browarną, pl. Reszki, ul. Poznańską, ul. Dworcową, ul. Mury do Fary.
11. Zapraszamy na modlitwę wstawienniczą w piątek po Mszy św. wieczornej i procesji.
12. Odwiedziny chorych:
- ks. Stanisław:  chorych na osiedlach 700-lecia i Przyjaźni w sobotę od godz.9:00 .
13. Sakramentu chrztu św. udzielać będziemy w niedzielę na Mszy św. o 12:00. Przygotowanie dla rodziców i chrzestnych w czwartek o godz. 19:30 na salce.
14. Zbiórka ministrantów młodszych w sobotę o godz. 13:00. Chłopców, którzy chcą zostać ministrantami proszę o kontakt z ks. Stanisławem.
15. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbierane będą ofiary na potrzeby misji.
16. Polecamy prasę katolicką:  Przewodnik Katolicki, Niedziela, Gość Niedzielny, „Od Słowa do życia” - na marzec (do nabycia w zakrystii).
17. Pożegnaliśmy:  +Feliksa JACKOWIAKA z ul. Kolejowej 3. Wieczny odpoczynek...
18. Zapraszamy do udziału w akcji "Woreczek  ryżu" - łączy ona trzy uczynki, do których jesteśmy szczególnie zachęcani w czasie Wielkiego Postu: modlitwa, post, jałmużna. W każda niedzielę młodzież z wolontariatu i Szkolnych Kół Caritas rozprowadzać będzie po Mszach Świętych woreczki z ryżem. Woreczek kupujemy (jałmużna - na potrzeby młodzieży z Afryki i Ziemi Świętej), staramy się przez jeden wybrany dzień żywić tylko tym ryżem (post), dołączamy do tego modlitwę w tym dniu za młodych ludzi z krajów misyjnych. Szczegóły akcji na plakatach przy wejściu do kościoła.
19. Katechezy przedmałżeńskie w dniach 17, 18, 19  i 24, 25, 26 marca godz. 19.30. Początek 17 marca w kościele Świętego Krzyża.
20. Z dniem 1 marca p. kościelny - Maciej Ziemek zakończył pracę w naszym kościele. Dziękujemy mu za wieloletnią posługę. Poszukujemy osobę do pracy na stanowisku  kościelnego.  Chętnych prosimy o kontakt z ks. proboszczem.