26.02.2017 r. - VIII Niedziela Zwykła

26.02.2017 r. - VIII Niedziela Zwykła

1. Dziś rozpoczyna się 50 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.  Dołączmy tę prośbę do naszych codziennych modlitw.
2. W środę 1 marca - Środa Popielcowa.  Obowiązuje w tym dniu post ścisły, od którego nie ma dyspensy.   Kończy się czas zabaw i wesel. Rozpoczyna się czas Wielkiego Postu. Czas nawrócenia, pokuty i umartwienia. Znakiem zewnętrznym gotowości podjęcia nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Msze św. w tym dniu o 7:00, 8:15, 10:45, 16:00 i 18:30. W Szewcach Msza św. o 17:00.   Podczas każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem.
3. Nowenna do M. B. Nieust. Pomocy – w środę o 18:30.
4. Spotkanie  „Rady Duszpasterskiej”- w środę po Mszy św. wieczornej.
5. Nabożeństwo do Naszej Pani Bukowskiej w czwartek po Mszy św. rannej i przed Mszą św. wieczorną.
6. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota  miesiąca.
7. W piątek: Nabożeństwo do Najśw. Serca P. Jezusa po Mszy św. rannej i przed Mszą św. wieczorną. Spowiedź św. dla dzieci od 15:00.
8. Droga Krzyżowa: o 16:30 dla dzieci, po Mszy św. o 18:30 dla wszystkich.
W Szewcach o 17:00.
9. W sobotę: Nabożeństwo do Niepokal. Serca N.M.P. po Mszy św. o 7:30.
10. Zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie - w piątek o godz. 20.00.
11. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - w każdą niedzielę Wielkiego Postu o 15:00. Kazania głosić będzie ks. Artur Wojczyński wikariusz ze Stęszewa. Po Gorzkich Żalach Msza św.
12. W czasie Wielkiego Postu tradycyjnie składamy Daninę diecezjalną. Jest to ofiara na utrzymanie Katedry Poznańskiej, Muzeum, Archiwum oraz Seminarium Duchownego. Składamy tę ofiarę w kopertach, które będą wyłożone na stoliku z gazetami.
13. Od kilku lat praktykujemy stały post i modlitwę (oprócz niedziel i uroczystości) w intencji osób uzależnionych. Jest to ofiara dla osób, które chcą się wyzwolić z nałogu. Gorąco zachęcamy dopodjęcia jednego dnia takiego dyżuru postu ścisłego.
14. Odwiedziny chorych:
- ks Proboszcz odwiedzi chorych w Dobieżynie w piątek od 9:00, a chorych w Buku w sobotę od 9:00.
- ks. Piotr: chorych w Szewcach, Wiktorowie i Pawłówku odwiedzi we wtorek od godz. 15:00, a chorych w Buku, Wysoczce, Zalesiu i Wilkowie - w sobotę od godz. 9:00.
- ks. Stanisław: chorych w Buku (poza osiedlami) odwiedzi w sobotę od godz. 9:00.Chorych na osiedlach 700-lecia i Przyjaźni w innym terminie.
15. Zbiórka makulatury na misje oraz złomu, będzie w piątek i sobotę - 3 i 4-go marca. W piątek od 16:00 do 18:00, a w sobotę od 10:00 do 12:00.
16. Zbiórka ministrantów młodszych w sobotę o godz. 13:00. Chłopców, którzy chcą zostać ministrantami proszę o kontakt z ks. Stanisławem
17. Polecamy prasę katolicką:Przewodnik Katolicki, Niedziela, Gość Niedzielny, L’Oserwatore Romano, Miłujcie się, „Od Słowa do życia” - na marzec (do nabycia w zakrystii).
18. Pożegnaliśmy:+StefanaDUDĘ z pl. Reszki 24, oraz +Marię SOBIESKĄz Michalina 5. Wieczny odpoczynek...
19. Podziękowanie: za ofiary złożone w minioną niedzielę na remont kościoła św. Krzyża. Zebraliśmy 9.475 zł i 2 euro. Bóg zapłać!
20. Bardzo prosimy o dokonanie pierwszej wpłaty na pielgrzymkę lipcową.